ČASTÉ DOTAZY

Jak se k vám mohu objednat?

Objednávat se nemusíte. Lekce v rozvrhu (pokud tam není uvedeno UZAVŘENÝ KURZ), jsou volně přístupné. Je to naše filozofie. Zjednodušit vám život. Bez hlášení, rezervací, telefonátů.

 

Jdu na jógu poprvé, co si mám vzít s sebou?

S sebou potřebujete jen oblečení. Na jógu je vhodné mít delší triko/top, tak abyste měli zakrytá záda a legíny nebo tepláky. Pro ty, co jsou citlivější na teplotu, ponožky a triko nebo mikinu s delším rukávem na závěrečnou relaxaci. Pokuj již vlastníte jógovou podložku, můžete si vzít svoji. Ostatní typy podložek nejsou moc vhodné. Podložky a ostatní pomůcky máme u nás k dispozici k zapůjčení. Boty nepotřebujete. Jóga se cvičí naboso na podložce.

 

Nikdy jsem jógu necvičil/la a chtěl/a bych začít. Jakou lekci si mám vybrat. Co bude pro mě vhodné?

U každé z lekcí v rozvrhu je k náhledu popis lekce. Tam najdete, zda je tato lekce vhodná i pro začátečníky. Pokud tam najdete, že je vhodná i pro začátečníky, směle můžete vyrazit. Opět, bez předchozí rezervace. Přijďte na lekci s menším předstihem, abyste mohli lektora informovat, že jste poprvé, případně upozornit na nějaké zdravotní obtíže. Lektor tyto informace zohlední a poradí Vám s orientací ve studiu a přípravě pomůcek.

 

Mám problémy se: zády, koleny, rameny, aj. – a slyšel/a jsem, že je na to dobrá jóga a chtěl/a bych začít. Můžu i s těmito potížemi?

Tady pozor. Vždy záleží, v jakém stavu se zrovna nacházíte. Pokud jsou Vaše potíže akutní (bolestivý stav), skupinové lekce jógy vhodné nejsou. Pokud máte obtíže s pohybovým aparátem občas a jste pod dohledem lékaře, vyžádejte si jeho souhlas a můžete jógu začít navštěvovat. V takových případech bychom doporučovali na začátek uzavřený kurz jógy, kde budete postupovat krok po kroku, tak abyste se naučili správným pohybovým stereotypům a jógovým pozicím. Na to je třeba čas a uzavřená skupina se kterou lektor může pracovat a osobně asistovat (např.Kurz jógy pro začátečníky, nebo kurz Fyzio jógy či lekce Fyzio jógy) V každém případě o Vašich potížích informujte předem lektorku.

Jestliže Vám ale termín kurzu nevyhovuje nebo zrovna neprobíhá, pak je třeba osobní konzultace s lektorem, ke kterému se chystáte. Pokud u něj není uveden e-mailový nebo telefonní kontakt, můžete využít kontaktní formulář. Ano, jóga může pomoci, ale začít musíme pomalu, s rozvahou a od začátku správně. A my vám rádi poradíme.

 

Jsem těhotná. Můžu začít/ cvičit jógu?

– Pokud jste doposud jógu necvičila, nedoporučuje se začínat v těhotenství. Pouze speciální Jógu pro těhotné. Jinak je možné začít s jógou po porodu a šestinedělí.

– Pokud jste cvičila pravidelně a dlouhodobě a cítíte se dobře, konzultujte svůj stav s lektorkou. V každém trimestru se postupně některé cviky vynechávají nebo je třeba je modifikovat, a na klidnějších lekcích můžete pokračovat.

 

Kde se dá u vás zaparkovat?

Můžete zaparkovat přímo u budovy oční kliniky na místech pro „pacienty“. Tato místa jsou jak před budovou v úrovni hlavního vstupu, tak i bezprostředně u budovy a kolem ní. V odpoledních hodinách je parkování bezproblémové, míst je dostatek. Parkování je bezplatné.