15. 01. 2023

Klára Zábojníková

V životě miluje lehkost a upřímnou radost. Se zálibou sleduje tok energie uvnitř vlastního těla i mimo něj.
Věří, že jóga je zde pro každého, bez ohledu na věk nebo životní situaci, ve které se právě nachází. Společně s lidmi, kteří se na lekci jako skupina sejdou, se snaží vytvořit příjemné podmínky a zázemí ke vzájemné podpoře i individuálnímu posunu.
Ten, kdo už někdy narazil na strop svých fyzických, nebo psychických sil ví, jak moc důležité je, si své limity hlídat. Pečovat o sebe, pravidelně vyživovat tělo i mysl zevnitř a současně pozitivně působit na udržení vitality svých vnitřních orgánů a páteře. To vše jóga dokáže. Má velký vliv na naše zdraví i celkovou spokojenost. Pokud se cítíme dobře, můžeme se bez omezení věnovat všemu, co nás v životě baví a dává nám smysl. Učí nás respektu k sobě samým i ke svému okolí a nabízí prostor pro seberealizaci.
Klára vystudovala Fakultu tělesné kultury na UPOL. Od dětství se věnuje pohybu, hudbě a miluje dobrodružství. Velmi ráda cestuje a pozoruje různou mentalitu lidí, jejich hodnoty i úhel pohledu. 200h výcvik Hatha jógy absolvovala v holandském ašrámu Arhata Yoga International u indických učitelů s tradicí Swami Sivanandy. Od roku 2018 vedla individuální i skupinové lekce v Německu, kde se svou rodinou čtyři roky žila. Poslední dva roky pobývala a učila v USA.
Nyní se těší na další životní etapu, která bude zahrnovat mimo lekce jógy také třísemestrální studium Celostní muzikoterapie na FF UPOL.
Je mámou tří skvělých dětí, které jsou jí spolu s jejím mužem každodenní dávkou radosti, inspirace, ale i nečekaných výzev.
Zajímá se o mentální zdraví maminek a podporuje je formou konzultací v těžkých životních chvílích jako jedna z peer konzultantek pro neziskovou organizaci.